W Szkole Podstawowej im. Bolesława

Chrobrego w Kapturach:

 

7 września szkoła odwiedziła Centrum Nauki Kopernika. Pojechały do Warszawy 52 osoby. Dzieci odwiedziły mnóstwo wystaw,  uczestniczyły w pracach  laboratoryjnych i obserwowały  pokaz naukowy na temat ciśnienia atmosferycznego. Było to niezwykłe doświadczenie i na długo zostanie w pamięci.

 

 

  

 

 

 

21 września na boisku szkolnym odbyło się pożegnanie lata. Przy ognisku pieczono ziemniaki i kiełbaski, a także dostarczono wiele uciechy klasom 0-III z wesołymi piłeczkami na przyczepce, które zaprezentowali państwo Dołęgowscy w ramach zareklamowania się w szkole. Był to rodzinny piknik integrujący lokalną społeczność szkoły przy muzyce i meczu piłki nożnej chłopców i dziewcząt klas IV-VI . Tak upłynęło sympatycznie pierwsze  zapowiadające się jesienne popołudnie, a dym z dogasającego ogniska dawał znak odejścia do domów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 września pod eskortą strażaków z OSP Brzozów w ochronnych kamizelkach uczniowie wraz z opieką nauczycielską  wzięli udział  w sprzątaniu świata. Trasa szkoły to droga międzywojewódzka Płock- Warszawa przez Sochaczew biegnąca przy szkole uległa bardzo dużemu zaśmieceniu oraz droga powiatowa przez Wszeliwy na Łowicz. Uczniowie zebrali śmieci tylko przez wieś  Wszeliwy. Niebieskie worki ułożone na poboczach drogi zaznaczały swoją objętość i czystą trasę.

 

Ciekawym sposobem może być zainteresowanie uczniów losem niepełnosprawnych, o których dbamy z fundacją na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych Pomóż i Ty. Fundacja przysłała cegiełki do szkoły, które zawierają materiały dydaktyczne z różnych przedmiotów w zamian za materialne wsparcie. Problemem zainteresowała się klasa VI i postanowiła nabyć interesujące cegiełki za symboliczną kwotę wykorzystując je jako pomoc w codziennej nauce w domu. Do klasy VI dołączyli młodsi uczniowie, a środki będą przeznaczone przez Samorząd Szkolny na rzecz fundacji. Uczniowie w sumie uzbierali 66zł 40gr dla Szymona, który w nieszczęśliwym wypadku stracił palce prawej dłoni, a chce być aktywnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 października klasy najmłodsze i „O” obejrzały z ogromnym zainteresowaniem przedstawienie teatralne pt. „ Przygody Pipi” przygotowane i zaprezentowane przez studio artystyczne „ Magik” z Białegostoku- bliskość aktora i możliwość bezpośredniego odbioru przez dzieci wyrazistości słowa artystycznego wzbudziły wiele emocji i przeżyć. Pozytywne przygody Pipi są przykładem do naśladowania w codziennym życiu.