Mocne strony szkoły

Szkoła w Kapturach wyróżnia się:

ñ specyficznym systemem wychowawczym szkoły, który podkreślane są właściwe relacje uczeń- rodzic- nauczyciel

ñ Wysokie wyniki w dydaktyce

ñ Sprawdziany Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wskazują na wyróżnienia

ñ Bardzo dobre warunki do nauki uczniów

ñ Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych

ñ Pomoc psychologiczna - pedagogiczna dla uczniów z trudnościami ( logopedia, gimnastyka korekcyjna) realizowany  projekt ,,Nauka Dobrą Zabawą” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ranach Europejskiego Funduszu Społecznego

ñ Możliwość rozwoju zainteresowań przez uczniów zdolnych

ñ Dobre wyposażenie multimedialne dla klas ,,0” - VI

ñ Bardzo dobre wyposażenie oddziału przedszkolnego

ñ Głęboka troska o bezpieczeństwo dziecka w szkole i komfort psychiczny

ñ Możliwość z korzystania  z obiadów, mleka i owoców w szkole

ñ Nauka udzielania pierwszej pomocy dla uczniów i rodziców w ramach akcji Jerzego Owsiaka

ñ Współpraca w realizacji wychowania zdrowotnego z programów w ramach oferowanych przez Stacje Sanitarno – Epidemiczną w Sochaczewie

ñ Plac zabaw z wyposażeniem urządzeń do gier i zabaw dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III. Istniejący w śród zieleni i kwiatów jest miejscem rekreacji i wypoczynku dla najmłodszych również po zajęciach lekcyjnych.

ñ Biblioteka szkolna wraz z czytelnią bogato wyposażona w lektury, słowniki, encyklopedie, atlasy i mapy oraz w literaturę piękną klasyczną i współczesną, a także czasopisma dla dzieci starszych i młodszych. Cieszy się powodzeniem, ponieważ to tu  w ciszy i spokoju każdy może znaleść coś ciekawego dla siebie i spędzić z pożytkiem czas. Biblioteka zawiera również kasety wideo, płyty CD, filmy edukacyjne oraz zestawy gier planszowych takie jak: jeżyk matematyk, zostań królem, rajd komandosi, globtroter, szachy, warcaby, chińczyk i inne.

ñ Szerokie przestrzenne korytarze na parterze i piętrze z galerią prac plastycznych licznymi gablotami i zielenią kwiatów doniczkowych hodowanych przez uczniów jest charakterystyką tej szkoły.

ñ Izby lekcyjne znajdujące się w pawilonie dydaktycznym klas I-III są na I pierwszym z osobnym korytarzem. Każda sala kolorowa o odmiennym wystroju. Natomiast klasy IV-VI zajmują parter tegoż pawilonu są to sale: przyrodnicza, polonistyczna, historyczna z kącikiem historycznych eksponatów z okresu I i II wojny światowej dostarczanych i zbieranych z okolicy.

ñ Boisko szkolne wyposażone w sprzęt do: piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej i do koszykówki. Z placem do gier i zabaw ruchowych, stanowi miejsce gdzie w wolne dni korzysta również miejscowa starsza młodzież. Całość terenu szkolnego wraz z boiskiem bezpiecznie ogrodzony, skuty żelazną bramą i furtką na wejściu stanowi klimat godny patrona szkoły, czyli Bolesława Chrobrego.